Ostatnio Zaktualizowany:

Najlepsze książki na Dzień Dziecka

Kategorie Prezenty dla dzieci

Warto wiedzieć, że pierwszy czerwca jest nie tylko i wyłącznie świętem dla najmłodszych dzieci, ale również rodziców. Należy zdawać sobie sprawę, że dzień dziecka może obchodzić praktycznie każdy. Nie wszyscy rodzice mają pomysł na prezent na dzień dziecka. Świetnym rozwiązaniem może być książka.

Seria książek Zwiadowcy

Warto mieć świadomość, że praktycznie wszystkie książki tej serii napisano niezwykle lekkim stylem. Ponadto czytelnik powinien koniecznie zainteresować się historią, która tworzona jest przez ciekawe postacie. Należy zaznaczyć, że w licznych dialogach występują złośliwości. Wspomniana seria Zwiadowcy opowiada o losach osieroconego Willa. Bardzo istotną informacją jest fakt, że ojciec głównego bohatera zmarł jeszcze przed jego narodzinami, z kolei matka po porodzie. Czytelnicy mają możliwość poznania Willa jako piętnastolatka, który musiał stanąć przez kluczowym wyborem dalszej kariery swojego życia. Marzeniem bohatera jest bowiem zostanie rycerzem. Jak wiadomo zwinność niekoniecznie musi być związana z tężyzną fizyczną, która jest niezbędna do właściwego władania mieczem. Will jest tym samym nie tylko zrezygnowany, ale również rozgoryczony, gdyż praktycznie nikt nie był zainteresowany przyjęciem go na czeladnika. Bohater omawianej pozycji w pewnym momencie swojego życia dostał się pod opiekę tajemniczego Halta, który następnie wyszedł z propozycją, by Will dołączył do zwiadowców. Koniecznie należy zaznaczyć, że wspomniane wydarzenie było początkiem bardzo niebezpiecznych przygód. Ponadto Will zdecydował się wejść z Haltem zarówno w relację ojciec-syn, jak i uczeń-mistrz.

Książka Alcatraz kontra Bibliotekarze

Warto wiedzieć, że we wspomnianej książce świat dzieli się na Wolne Królestwa i Bibliotekarię Wewnętrzną, która jest jest nazywana Ciszlandami. W Ciszlandach panowała bowiem demoniczna organizacja Bibliotekarzy. Należy zaznaczyć, że w świecie funkcjonują również normalne osoby, które niestety zostały otumanione przez Bibliotekarzy, których celem jest władza. W Wolnym Królestwie natomiast używa się mieczy zamiast broni palnej. Nie występuje również lampa elektryczna tylko zwykła. Trzeba zdawać sobie sprawę, że bohaterem tej książki jest tytułowy Alcatraz, który jest w posiadaniu niesamowitego talentu polegającego na psuciu najrozmaitszych rzeczy. Warto mieć świadomość, że Alcatraz był nawet w stanie zepsuć kurę. Dodatkowo bardzo istotny jest fakt, że postacie w książce charakteryzują się dziwnymi zdolnościami. Doskonałym przykładem może być dziadek Alcatraza, który spóźnia się wszędzie, nawet na własną śmierć.